Wynajęcie kontenera na odpady jest doskonałym rozwiązaniem, z którego warto skorzystać podczas remontu lub budowy. Dzięki takiemu rozwiązaniu w łatwy sposób można pozbyć się gruzu, złomu, ziemi czy dużych gabarytów. Nim jednak zamówimy usługę, należy dowiedzieć się konieczna jest potrzeba uzyskania zgody na postawienie kontenera. Oczywiście jeśli jesteśmy właścicielami posesji. Wówczas możemy ustawić kontener w dogodnym dla nas miejscu. W przypadku mieszkańców budynków wielorodzinnych sprawa wygląda inaczej. Otóż muszą oni uzyskać zgodę od wspólnoty mieszkaniowej. Dotyczy to takich miejsc jak parking wewnętrzny, podwórko budynku mieszkalnego. Kiedy kontener musi zająć pas jezdni, zieleni czy chodnika o zgodę musimy prosić stosowny urząd, zazwyczaj miasta lub gminy. Pamiętajmy, że wniosek musi być złożony z odpowiednim wyprzedzeniem, ponieważ, działanie urzędu w tej kwestii może potrwać nawet do dwóch tygodni.
Na co zwrócić uwagę podczas wynajmowania kontenerów
Po upewnieniu się, że kontener może stanąć na wybranym przez nas miejscu, należy zastanowić się, jaki rozmiar kontenera chcemy wziąć pod uwagę. Wyróżniamy kontenery małe – 3,5 m3 przydadzą się, w przypadku, gdy remontujemy jeden pokój. Jednakże, kiedy przeprowadzamy większe prace budowlano-remontowe najbezpieczniej będzie wybrać większy kontener 7 m3. Ważny jest również fakt, czy firma podstawi i odbierze kontener oraz czy posiada uprawnienia i odpowiednie zezwolenia. Pamiętajmy, że przy ustaleniu kosztów trzeba uwzględnić rodzaj odpadów, ich ilość oraz lokalizację zamówienia kontenera.
Zalety kontenerów
Wykorzystanie kontenerów do gromadzenia i przewozu śmieci oraz odpadów budowlanych wiąże się z wieloma korzyściami. Wśród nich znajdują się: możliwość jednorazowego zgromadzenia dużej ilości odpadów oraz mniejsze koszty ich transportu. Warto podkreślić, że usługa wynajęcia kontenera na gruz i wywóz zgromadzonych przedmiotów to rozwiązanie zgodne z prawem i ekologiczne.